Volný čas

PamátkyVínoSportWellnessRestauraceRestaurace

Zámek
Valtice

Barokní zámek nacházející se v moravském městě Valtice v okrese Břeclav v České republice. Od roku 1995 je chráněn jako národní kulturní památka České republiky a v roce 1996 byl zapsán v rámci Lednicko-valtického areálu na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Po několik staletí do roku 1945 byl knížecím sídlem rodu Lichtenštejnů. Je ve vlastnictví státu (správu zajišťuje Národní památkový ústav) a je přístupný veřejnosti.

Kolonáda na Rajstně

Kolonáda na vrchu Reistenberg (zvaném také Homole), který se tyčí na pomezí dnešní jižní Moravy a Dolního Rakouska, je jedním z posledních děl architekta Josefa Hardtmutha ve službách Liechtensteinům. Hardtmuth navrhl klasickou formu kolonády, na jejíž osu umístil volnou citaci římského triumfálního oblouku. Jedná se o jeden z vrcholů empírového triumfalismu v naší zemi.

Dianin chrám

Po dokončení statku Nový dvůr a předložení projektu pro lovecký zámek Pohansko zadal kníže Jan I. svému dvornímu architektovi Josefu Hardtmuthovi další voluptuární stavbu, Dianin chrám. Ten je známý také pod názvem Rendez-vous, patrně proto, že sloužil jako shromaždiště a zázemí lovců před parforsními hony. Dianin chrám stojí nedaleko Valtic vlevo od silnice na Poštornou. Vedením stavby, která probíhala v letech 1810-1813, byl pověřen architekt Josef Poppelack.

Letohrádek Belveder

Belveder byl postaven v letech 1804-1806 z popudu vládnoucího knížete Aloise I. z Liechtensteinu (1759-1805). Jeho architektem byl Josef Hardmuth (1758-1816). Letohrádek měl kromě okrašlovací a reprezentační i praktickou funkci – byl centrem bažantnice.

Kaple sv. Huberta

Kaple svatého Huberta je novogotická kaple v Lednicko-valtickém areálu. Trojboká, třemi gotickými oblouky prolomená kaple zaklenutá síťovou žebrovou klenbou byla postavena uprostřed Bořího lesa podle plánů Jiřího Wingelmüllera za vlády Aloise II. knížete z Liechtensteina v roce 1855. Uprostřed kaple se nachází socha sv. Huberta, stojící na podstavci se sochami andělů.

Bylinková zahrada

Unikátní bylinková zahrada ležící v těsné blízkosti valtického zámku na místě bývalého zámeckého zahradnictví. ​​​​V tematických záhonech zde najdete na 300 druhů bylin sloužících nejen k léčení, ale třeba také k barvení tkanin či k dochucení pokrmů. Seznámíte se s rostlinami, které byly odedávna považovány za magické a zjistíte, které rostliny jsou neodolatelným lákadlem pro pestrobarevné motýly.

Městský památkový okruh

Valtice jsou vinařskou obcí v Mikulovské vinařské podoblasti. Historické jádro města je chráněno jako městská památková zóna. Lednicko-valtický areál je krajinnou památkovou zónou. Stezka má 15 zastávek, které vás seznámí s městem i okolím. Více informací na www.valtice.eu mezi turistickými cíly.

Muzea

Ve Valticích můžete najít čtyři zajímavé muzea - Městské, Národní zemědělské, Muzeum železné opony a Muzeum tortury.

Moravíno s.r.o.

Ve Valticích, městě vínu zaslíbenému, v kraji, kde se setkává Lednicko-valtický areál se zvlněnou poetickou krajinou vinorodého Rakouska, ve městě, které je po věky synonymem vinařství, se nachází firma MORAVÍNO s.r.o. Odpovědným přístupem ke kvalitě, ke kterému zavazuje genius loci Valtic, se již před mnoha lety zařadila mezi firmy s velmi dobrým postavením na trhu. O tom svědčí ocenění vín titulem Champion na prestižních celostátních a mezinárodních výstavách.

Salón vín

Salon vín České republiky je prestižní ocenění sta nejlepších vín, navazující na nejvyšší Národní soutěž vín v ČR, která zastřešuje systém nominačních podoblastních soutěží. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřená veřejná degustační expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích.

Vinotéka Kopeček

Ve vinotékách Vinum Bonum na náměstí a na zámku ve Valticích najdete široký sortiment především Moravských vín z blízkého okolí Valtic. Pouze v těchto vinotékách lze zakoupit vína Vinařství Ing. Jiří Kopeček a to včetně degustace. Celoročně nabízíme také degustaci ledového a slámového vína a prodej drobných dárkových a upomínkových předmětů a suvenýrů.

Valtické podzemí

Unikátní labyrint obnovených částí historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce přes 900 m. Vznik sklepů je datován až k letopočtu 1289 v souvislosti se založením kláštera minoritů.

Zámecký sklep

Sklep z roku 1430 patří mezi nejstarší a největší ve střední Evropě, prohlídky s výkladem a degustací v turistické sezoně.

Vinné sklepy Valtice

Patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Svým charakterem, zaměřením a velikostí odpovídá společnost středně velkému výrobci francouzského typu CHÂTEAU a je současně největším pěstitelem révy vinné v ČR. Vinařství se specializuje především na výrobu luxusních přívlastkových vín známých pod značkou CHÂTEAU VALTICE.

Villa Daniela

Venkovská rezidence pro milovníky vína se nachází v nádherném prostředí Lednicko-valtického areálu v Úvalách nedaleko Valtic, uprostřed vinic Jihomoravského kraje. Kromě pohodlného ubytování v útulně zařízených apartmánech Villa Daniela nabízí relaxaci ve velké zahradě s dětským hřištěm a lezeckými rámy, koupání v bazénu se slanou vodou a posezení na terase s výhledem na jezero plné toi kaprů. Hostům je k dispozici klimatizovaná seminární místnost pro 40 osob, salónek s doutníkem a možnost ochutnávky vín ve sklepech.

Vinařství Neustifter

Ve třetí generaci je řízen jako rodinný podnik. Dnes pěstujeme 20 hektarů vinic. Nejlepší místa mají tak významná jména jako Hermannschachern, nejstarší vinařská stezka Poysdorf, Zapfelsbergen, Maxendorf a Saurüssel. Hlavní kultivar je Grüner Veltliner, ale také Welschriesling, Rheinriesling, Sauvignon, Pinot Blanc a Chardonnay se daří na slunečných svazích úžasné aromatické stezky Weinviertel. Speciální láska patří k červenému vínu. Vedle hlavních kultivarů Blauer Portugieser a Zweigelt se v této kategorii rozrostly další kultivary Cabernet Sauvignon, Blaufränkisch, Merlot a Pinot Noir.

Tenisové kurty

Jediný tenisový kurt patřící do UNESCO. Nachází v zámeckém parku s antukovým povrchem. Dále můžete využít 2 tenisové kurty s umělým povrchem v areálu Vinařství Pod zámkem u nemocnice.

Stezka bosou nohou

Od května 2013 je v blízkosti Valtic otevřena nevšední turistická atrakce - Stezka bosou nohou. V ČR je to rarita, v Německu a Rakousku jsou takové stezky (Barfußweg) oblíbeny. Okružní trasa o délce necelých 5 km vede ze sousední rakouské obce Schrattenberg k Valticím - k romantické stavbě Kolonáda na nejvyšším bodě Lednicko - valtického areálu. Po cestě je umístěno celkem 11 zastávek, na kterých se návštěvníci můžou projít bosi po kůře, šiškách, písku, kamenech... Balancovat na vratkém mostě z dřevěných trámů, odpočinout si na dřevěných lehátkách a kochat se pohledem do širokého okolí z nejvyššího místa - kopce Homole. Děti se mohou sklouznout na přírodní skluzavce. Kdo bude chtít, může si na zastávce s přírodním grilem připravit něco z přinesených zásob.

Cykloturistika

Lichtenštejnské stezky jsou ojedinělým souborem cykloturistických tras, spojujících nejkrásnější památky rodu Lichtenštejnů. Na 90 km dlouhý okruh přeshraniční Knížecí stezky navazují na moravské straně čtyři kratší stezky: Břeclavská, Poštorenská, Lednická a Valtická stezka.

Sportovní hala

Rezervujte si halu pro florbal, volejbal, badminton, košíkovou, házenou, halový fotbal, tenis, stolní tenis, nohejbal či společenské a kulturní akce.

Cykloráj

V létě 2010 jsme otevřeli novostavbu prodejny Cyklo-sport. Svou rozlohou cca 300 m2 se řadí mezi největší specializované prodejny cyklistického vybavení na Jižní Moravě. Hlavní činností je prodej jízdních kol, doplňků a náhradních dílů na veškerá kola. Dále pak prodej sportovního vybavení, oblečení a obuvi. V neposlední řadě provozujeme půjčovnu jízdních kol. Samozřejmostí je také odborný servis všech typů kol.

Besední dům

Přímo ve Valticích. Whirlpool pro 5 osob, finská sauna pro 4-6 osob, masáže, odpočinková místnost. Můžete zde také najít restauraci s klidnou atmosférou prvorepublikového stylu. Zaměřujeme se na gastronomii přednostně české a moravské provenience, na našem menu však najdete i italské či francouzské sezonní speciality.

Termální lázně

Termální lázně Laa jsou synonymem pro wellness, saunování a odpočinek. Výlet do termálního ráje v regionu Weinviertel Vám nabízí jak příjemnou otevírací dobu, tak i atraktivní vstupné pro rodiny a garantuje oddech a relaxaci. Cesta Vám zabere pouze 30 minut autem.

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia je nejmodernější zábavní vodní centrum v České republice, naleznete jej v turistické lokalitě jižní Moravy s nádherným výhledem na Pálavu. Nekonečnou zábavu si zde užijí děti i dospělí. Do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách dojedete autem z Valtic za pouhých 30 minut.

Besední dům

Café & Restaurant wellness hotelu Besední dům Valtice nabízí svým hostům posezení v klidné atmosféře restaurace prvorepublikového stylu. Zaměřujeme se na gastronomii přednostně české a moravské prevenience, na našem menu však najdete i italské či francouzské sezonní speciality jako hovězí rillettes, domácí paštiku z králíka či vynikající těstoviny. Snažíme se v maximální míře využívat lokálních surovin - med, ovoce, zeleninu, marmelády, sýry, hovězí, medvědí česnek či houby v naší kuchyni mají původ přímo na Pálavě či Jižní Moravě.

Valtická rychta

Více než 100 let starý rohový dům s původními stropy vytvořil základ pro rekonstrukci na stylovou restauraci v staročeském duchu. Restaurace byla zprovozněna v roce 1993 s příznačným názvem "Valtická rychta". Pak již chybělo jen málo, personál, který poctivě a profesionálně přistupoval ke své práci a nabídka, která potěšila i gurmány. Po celá desetitletí z jídel pak vévodí pečená kolínka a žebírka, jejichž tajemství tkví ve vlastní marinádě, dále dlouholetá specialita "Starostův řízek", jehož chuť je rovněž odvislá od charakteristických marinád. A protože Valtice mají tisíciletou tradici v pěstování a výrobě vína, je v naší restauraci i nabídka excelentních vín právě z jihu Moravy.

Restaurace Salety

V restauraci Hotelu Salety je pro vás připraveno posezení ve stylovém nekuřáckém interiéru s klenbovým stropem z 18. století. Samozřejmostí v naší nabídce je i prémiová káva značky Davidoff a kvalitní vína od místních vinařů. Prostory restaurace s kapacitou 60 míst lze rezervovat jak pro soukromé, tak firemní akce. V příjemném prostředí restaurace si můžete pochutnat na pokrmech regionální i světové kuchyně.

Villa Daniela

Vážení hosté, představíme Vám stylovou rodinnou restauraci, která je součástí služeb Villa Daniela - venkovská rezidence milovníků vína. Již sedm let se snažíme zdokonalovat a sledovat cestu místních domácích ingrediencí od místních producentů a malých farmářů. Ovoce z našich sadů nebo z valtických pěstitelů, zelenina ze Sedlec u Mikulova, ovocné šťávy lisované v Rakvicích, ryby z Pohořelic nebo zvěřina z celého Břeclavska. Naše kuchyně je zaměřena na steaky, grilovaná jídla v naší grilovací stodole a na rodinné recepty nejen z jižní Moravy.

Besední dům

Café & Restaurant wellness hotelu Besední dům Valtice nabízí svým hostům posezení v klidné atmosféře restaurace prvorepublikového stylu. Zaměřujeme se na gastronomii přednostně české a moravské prevenience, na našem menu však najdete i italské či francouzské sezonní speciality jako hovězí rillettes, domácí paštiku z králíka či vynikající těstoviny. Snažíme se v maximální míře využívat lokálních surovin - med, ovoce, zeleninu, marmelády, sýry, hovězí, medvědí česnek či houby v naší kuchyni mají původ přímo na Pálavě či Jižní Moravě.

Valtická rychta

Více než 100 let starý rohový dům s původními stropy vytvořil základ pro rekonstrukci na stylovou restauraci v staročeském duchu. Restaurace byla zprovozněna v roce 1993 s příznačným názvem "Valtická rychta". Pak již chybělo jen málo, personál, který poctivě a profesionálně přistupoval ke své práci a nabídka, která potěšila i gurmány. Po celá desetitletí z jídel pak vévodí pečená kolínka a žebírka, jejichž tajemství tkví ve vlastní marinádě, dále dlouholetá specialita "Starostův řízek", jehož chuť je rovněž odvislá od charakteristických marinád. A protože Valtice mají tisíciletou tradici v pěstování a výrobě vína, je v naší restauraci i nabídka excelentních vín právě z jihu Moravy.

Restaurace Salety

V restauraci Hotelu Salety je pro vás připraveno posezení ve stylovém nekuřáckém interiéru s klenbovým stropem z 18. století. Samozřejmostí v naší nabídce je i prémiová káva značky Davidoff a kvalitní vína od místních vinařů. Prostory restaurace s kapacitou 60 míst lze rezervovat jak pro soukromé, tak firemní akce. V příjemném prostředí restaurace si můžete pochutnat na pokrmech regionální i světové kuchyně.

Villa Daniela

Vážení hosté, představíme Vám stylovou rodinnou restauraci, která je součástí služeb Villa Daniela - venkovská rezidence milovníků vína. Již sedm let se snažíme zdokonalovat a sledovat cestu místních domácích ingrediencí od místních producentů a malých farmářů. Ovoce z našich sadů nebo z valtických pěstitelů, zelenina ze Sedlec u Mikulova, ovocné šťávy lisované v Rakvicích, ryby z Pohořelic nebo zvěřina z celého Břeclavska. Naše kuchyně je zaměřena na steaky, grilovaná jídla v naší grilovací stodole a na rodinné recepty nejen z jižní Moravy.